Start Before You Feel Ready Video Intro

اربعین 96 بود که زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد و خیریه حضرت زهرا (س) از همان روزهای نخست  با توجه به شناسایی نیازهای مردم منطقه اقدامات خود را برای کمک به مردم آسیب‌دیده منطقه شروع کردند.

گروه های جهادی از همان روزها خودشان را به منطقه رساندند و در مسجدی در روستای ازگله کرمانشاه مستقر شدند. خیریه حضرت زهرا(س) که زیر نظر هیات دانشجویی هیات الزهرا(س) و با همفکری و همکاری فارغ التحصیلان و دانشجوهای شریف راه افتاده، در اولین قدم چند گروه از افراد داوطلب را به مناطقی از کرمانشاه فرستاد تا ضمن برپایی آشپزخانه به پخت و توزیع غذای گرم بین مردم سیل زده بپردازد. بعد از مدت کمی نیازهای منطقه را شناسایی و کمک‌رسانی خود را ادامه در حوزه‌های دیگر ادامه دادند.

ارسال کمک‌های فوری به آسیب‌دیدگان

از جمله کمک‌های آنها می‌توان به مواردی از قبیل ارسال فوری ۲۸۰۰۰ بطری آب معدنی نیم لیتری و ۳۰۰۰ کنسرو لوبیا ، تهیه ۳۵۰ بسته اقلام ضروری و توزیع آن به صورت مستقیم ، تهیه و توزیع مستقیم ۱۳۰۰۰ وعده غذای گرم اشاره کرد که برای توزیع این اقلام غذایی بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه شریف مشارکت داشتند.

ساخت 13 واحد 24 متری برای رلزله‌زدگان روستای کوئیک

خیریه حضرت زهرا (س) کمک رسانی مرحله دوم خود در مناطق زلزله زده کرمانشاه را به ساخت واحدهای مسکونی کوچک و با قابلیت افزایش متراژ در مناطق روستایی اختصاص داد.

در فاز اول ساخت ۱۰ واحد واقع در روستای کوییک محمود در دستور کار  قرار گرفت. تیم اجرایی با حضور در منطقه و شناسایی خانواده های نیازمندی که کار آواربرداری خانه هایشان انجام شده بود، شروع به اجرای فونداسیون کردند. پس از آن با تامین آهن آلات و تجهیز کارگاه، فرایند ساخت و اجرای اسکلت انجام و بعد از پایان کار، واحدها به خانواده‌های نیازمند تحویل داده شد.

بعد از پایان فاز اول، ۳ واحد ۲۴ متری جدیدی در روستای کوییک به همت خیریه الزهرا ساخته و تحویل خانواده های زلزله زده شد. همچنین گروه جهادی هیأت الزهراء دانشگاه شریف در ساخت 3 واحد مسکونی 60 متری در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز مشارکت داشته است.

ارائه خدمات پزشکی و دندان پزشکی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

خیریه حضرت زهرا (س) دانشگاه شریف در اواخر فروردین ماه سال 97 در مناطق زلزله‌زده بازی دراز کرمانشاه خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی خود را به 5 روستا با تخریب بین 80 تا 100 درصدی ارائه داد. لازم به ذکر است خیریه حضرت زهرا (س) با استقرار تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی در روستاهای زلزله‌زده به طور مستقیم این طرح را اجرا کرد و در مدت انجام آن  حدود ۲۰۰ نفر ویزیت شدند و ۳۱۰ دندان ترمیم یا جراحی شد. در حوزه زنان با حضور متخصص زنان و دکتران مامایی خدمات به زنان روستایی ارائه گردید و در مجموع ۳۷ نسخه تجوبز و تهیه شد.

همچنین خیریه حضرت زهرا (س) دانشگاه شریف به صورت مستقیم به روستاهای دورافتاده و تخریب‌شده‌ای نظیر بزمیرآباد، کوئیک، میدان نمک و چند روستای دیگر کمک‌رسانی داشته است. این کمک ها به وسیله موکب هیأت الزهرا (س) به زلزله‌زدگان کرمانشاه ارائه شده است.

میزان کمک‌ها

  • میزان کمک‌های جمع شده
  • میزان کمک مورد نیاز