خدمات قابل ارائه
درخیریه هیأت الزهرا

آموزش

مشارکت مردمی در امور انسان دوستانه و خیرخواهانه یکی از نشانه های تحولات اجتماعی جامعه است.یکی از معضلات مهم آموزش کشور، ترک تحصیل و بازماندگی دانش آموزان از تحصیل به دلیل کم برخورداری خانواده های آنهاست. خیریه حضرت زهرا (س) تلاش می‌کند تا با کمک خیرین به دانش‌آموزان نیازمند و تحت پوشش خیریه در زمینه‌ی آموزش مانند کمک در ساخت و تکنیل مدرسه در مناطق محروم، نذر درسی، تهیه لوازم تحریر، تأمین بخشی از هزینه‌ی تحصیل به این دانش‌آموزان کمک کند. یکی از مهمترین خدماتی که این خیریه در زمینه‌ی آموزش به دانش‌آموزان نیازمند کمک می‌کند، برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی است که تحت عنوان طرح " نذر درسی" به این قشر از جامعه خدمت و در طول سال برای جامعه‌ی آماری مشخصی کلاس درس برگزار می‌کند.

بهداشت و درمان

عده ای از افراد پس از از دست دادن شغل و درآمد حاصل از آن، کاهش درآمد یا مسائلی از این قبیل، به دلیل عدم استطاعت مالی، در زمینه‌ی هزینه‌های درمان خود نیز با مشکلات فراوانی روبرو می‌شوند.
خدمات درمانی بهداشتی خیریه حضرت زهرا (س) در حوزه‌ی بهداشت درمان نیز به این صورت است که تلاش می‌کند با کمک خیرین، افراد نیازمند را شناسایی و با بررسی وضعیت آنها در جهت بهبود بیماری و شرایط آنها گام بردارد. عمده خدمات این خیریه به صورت تامین هزینه های درمانی افراد نیازمند، ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم و نیازمند، هماهنگی با برخی بیمارستان ها جهت ویزیت و انجام عمل های جراحی و ... است.

توسعه روستایی

توسعه روستایی به خصوص در مناطق محروم یکی از هدف‌های مهم خیریه حضرت زهرا (س) است. مؤسسین این خیریه تمام تلاش خود را می‌کنند تا بتوانند راه‌حل مناسبی را جهت توسعه و محرومیت زدایی در روستاها ارائه بدهند. این خیریه بر این باور است که کمک های مقطعی در عین موثر بودن ، صرفا مقطعی بوده و بهتر است که فعالیت‌های پایداری در این حوزه انجام شود.
خیریه حضرت زهرا (س) به همین منظور تلاش می‌کند تا با دادن وام‌های قرض‌الحسنه به جوانان نیازمند اما توانمند، به آنها کمک کند تا کسب و کار مناسب خود را در روستا به را بیاندازند تا هم باعث کسب درآمد برای آنها و رونق و آبادی روستا شود. از فعالیت‌های دیگر خیریه در زمینه توسعه‌ی روستایی در قالب طرح گروه‌های جهادی است که به کمک خیرین و افراد داوطلب سعی در ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی در روستاهای منطق محروم کشور دارد.

سبدهای حمایتی

شاید ضروری ترین کمک در شرایط کنونی، کمک به نیازمندان در تهیه مواد غذایی باشد. اغلب این خانواده ها به دلیل تغذیه ناسالم و ناکافی، به ویژه کودکان، به سوء تغذیه مبتلا هستند و در معرض آسیب های جدی قرار دارند. بنابراین خیریه حضرت زهرا (س) با تهیه مواد غذایی ضروری با همراهی خیرین ، به این خانواده ها در تهیه مواد غذایی مقوی کمک و به مناسبت‌های خاص بسته‌های ارزاق بین خانواده‌های نیازمند چه در استان تهران و چه در سایر شهرستان‌ها توزیع می‌کند.
عده ای از افراد پس از از دست دادن شغل و درآمد حاصل از آن، کاهش درآمد یا مسائلی از این قبیل، به دلیل عدم استطاعت مالی، به قرض کردن از دیگران یا خرید کردن اجناس به صورت نسیه روی می آورند. خیریه حضرت زهرا (س) به منظور حفظ شان و منزلت این افراد، تلاش می‌‎کند با کمک خیرین و به فراخور توان خویش تا حد امکان بدهی های این افراد را از طرف آنها پرداخت و تسویه کند. یکی دیگر از روش‌هایی که این خیریه به افراد نیازمند کمک می‌کند، پرداخت اجاره خانه و یا هزینه رهن مسکن به آنهاست. خیریه حضرت زهرا با شناسایی افراد نیازمند و پرداخت کمک هزینه مسکن به آنها ، سعی دارد که بار سنگینی را از دوش این خانواده‌ها بردارد. برخی از افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی، مهریه یا دیه به زندان می افتند. خیریه حضرت زهرا (س) با شناسایی این افراد و بررسی وضعیت آنها، با پرداخت بدهی به رهایی‌ آنها از زندان کمک می‌کند. یکی دیگر از راه های کمک مستقیم به نیازمندان توسط خیریه حضرت زهرا (س) تهیه وسایل و لوازم ضروری برای آنهاست.

جهیزیه

از دیگر خدماتی که موسسه خیریه حضرت زهرا (س) به نیازمندان جامعه ارائه می‌کند، حمایت از جوانانی است که در حال تشکیل خانواده هستند اما در این مسیر با مشکلات مالی فراوانی مواجه اند. این امر از قدیم در سنت جامعه ما مرسوم و متداول بوده است. تهیه جهیزیه برای دختران دم بخت و عدم تامین هزینه‌ی آن همیشه از مشکلات عمده‌ی خانواده‌های نیازمند به حساب می‌آید. بنابراین کمک به تهیه جهیزیه می‌تواند مسیر ازدواج را برای نسل جوان هموار کند و خیریه حضرت زهرا (س) همیشه در این امر پیشقدم بوده‌است.

اشتغال

توانمند سازی و اشتغال خانواده های خود سر پرست ، بدسرپرست، زنان سرپرست خانوار و افراد بیکار به ویژه قشرجوان از الویت‌های خیریه‌ی حضرت زهرا (س) است. این خیریه تلاش می‌کند تا با فراهم آوردن امکانات و موقعیت های آموزشی و اشتغال و توسعه کسب و کار در میان اقشار محروم و ضغیف بتواند برای آنها شغل پایداری ایجاد کند. هدف این خیریه از خدمات اشتغالزایی این است که بتواند سرپرست خانواده،زنان و جوانان را توانمند سازد تا بتواند راه‌حل قطعی برای رفع نیاز این قشر از جامعه پیدا کند.

خیریه هیأت الزهرا

شما هم می‌توانید سهمی داشته باشید